Oczyszczania wodorowe

Oczyszczanie Wodorowe

Na czym polega zabieg

Oczyszczania wodorowe polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich struktur skóry. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które powodują pojawianie się oznak starzenia się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł. Dlatego zabieg jest bezbolesny. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Efekty płynące z zabiegu

Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Skóra jest dogłębnie nawilżona, odświeżona, zrewitalizowana, odżywiona i napięta. Komórki zrogowaciałego naskórka zostały usunięte, skóra jest zatem oczyszczona i gładka. Szkodliwe wolne rodniki zostały zneutralizowane, a zatem proces starzenia się skóry został powstrzymany na pewnien czas. Cały zabieg nie wymaga rekonwalescencji po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Przed wykonaniem zabiegu nie wymagane jest żadne przygotowanie klienta. Kosmetolog jedynie zmywa makijaż ze skóry. Zabieg głęboko oczyszcza i nawilża skórę.

Etapy

Zabieg dzieli się na pewne etapy, dzięki którym uzyskuje się efekt skóry idealnie oczyszczonej, odświeżonej, zdrowej i zregenerowanej. Pełny zabieg składa się z 6 etapów:

Etap I – Eksfoliacja

Peeling kawitacyjny delikatnie usuwa martwe komórki naskórka za pomocą ultradźwięków. Ten etap zabiegu oczyszcza skórę oraz odżywia ją poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia.

Etap II – Oczyszczanie wodorowe i hydrabrazja

Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Redukuje i neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Następnie wykonujemy hydrabrazję płynami nasyconymi substancjami aktywnymi w zależności od potrzeb skóry.

Etap III – Infuzja tlenowa

Po dokładnym oczyszczeniu skóry wykonujemy infuzję tlenową. Podczas zabiegu wprowadzamy substancje aktywne, z odpowiednio dobranej ampułki zabiegowej, w głąb skóry. Dzięki temu odżywiamy ją oraz zabezpieczamy przed ponownym, nadmiernym powstawaniem wolnych rodników. Dzięki głowicy podciśnieniowej tlen zostaje wprowadzony do głębszych warstw skóry. Skóra staje się bardziej promienna i wygładzona. Aktywny tlen działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, reguluje wydzielanie sebum. Dodatkowo usprawnia mikrocyrkulację, dzięki czemu wspomaga wchłanianie substancji aktywnych i uczestniczy w procesie produkcji włókien kolagenu i elastyny.

Etap IV – Wtłaczanie substancji aktywnych za pomocą głowicy ultradźwiękowej

Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, rozszerzają naczynia krwionośne oraz polepszają metabolizm komórkowy.

Etap V – Fala radiowa bipolarna

Fale radiowe bipolarne wywołują zjawisko diatermii w skórze. Poprzez przegrzanie włókien kolagenowych , co prowadzi do ich obkurczenia, uzyskujemy efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności oraz owalu twarzy.

Etap VI – Masaż głowicą „zimny młotek”

Zakończeniem zabiegu jest chłodzący masaż zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia. Na koniec zabiegu nakładana jest maska zabiegowa.

Przeciwskazania

Wodorowe oczyszczanie skóry to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są:
  • nowotwory
  • alergie
  • cukrzyca
  • infekcje
  • epilepsja
  • nadwrażliwość na działanie prądu
  • aktywna opryszczka
  • instrumenty medyczne i elektroniczne obecne w ciele
  • ciąża oraz okres karmienia piersią.