Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnim czasie. Poprawia stan skóry zagęszczając ją i poprawiając jej jędrność i elastyczność. Jest bardzo skutecznym narzędziem w walce ze starzeniem się skóry. Poprawia mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych typu I i elastynowych, oraz syntezę kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów i innych składników macierzy międzykomórkowej. Same nakłucia powodują zapoczątkowanie procesów naprawczych w skórze. Krew wydostająca się z uszkodzonych naczyń krwionośnych zawiera płytki krwi, które ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Ampułki i koktajle do mezoterapii igłowej zawierają wysokie stężenie składników aktywnych. Podanie ich śródskórnie w znaczący sposób redukuje problemy skórne. Do iniekcyjnej rewitalizacji skóry stosuje się koktajle liftingujące, zwiększające produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg przywraca skórze elastyczność i stymuluje wzrost fibroblastów. W składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy, kwas bursztynowy, aminokwasy, peptydy i inne substancje aktywne.
Na początku zabiegu oczyszczamy dokładnie skórę z zanieczyszczeń i makijażu. Następnie kładziemy krem z lidokainą w celu znieczulenia skóry przed zabiegiem. Powoduje to, że zabieg mimo iniekcji nie jest bolesny. Po znieczuleniu dezynfekujemy skórę i przystępujemy do serii mikronakłuć za pomocą igły i strzykawki na głębokość 2-4 mm. Wprowadzamy substancje aktywne zawarte w preparacie do mezoterapii w skórę. Po zabiegu na skórze mogą pojawi się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.

Efekty płynące z zabiegu

Mezoterapia igłowa wykonana na twarzy, szyji czy dekolcie przynosi efekt liftingu, zagęszczenia skóry, poprawia jej jędrność. Prowadzi ona do rewitalizacji skóry, poprawy jej nawilżenia i odżywienia. Zabieg wykonany pod oko redukuje zaciemnienia i sińce pod oczami. Mezoterapię możemy również wykonać na skórze głowy specjalnymi koktajlami stymulującymi wzrost włosów.

Najlepsze efekty

Najlepsze efekty zabiegu są widoczne po serii 3-6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 3-4 tygodnie.

Przeciwskazania:

 •  ciąża i okres laktacji,
 • alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu
 • alergia na lidokainę
 • infekcje skórne,
 • cukrzyca
 • zła reakcja na iniekcje
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • skłonność do bliznowców
 • infekcje i przeziębienie
 • otwarte rany i stany zapalne